Перший раз в дитячий садок: 10 критичних помилок батьків

дитина не хоче ходити в дитячий садок

Помилка 1: заохочення за відвідування дитсадка

Купувати дитині солодощі та іграшки за те, що вона ходить у дитячий садок неможна. Це може призвести до того, що батьківські відносини переростуть у торговельно-економічні, і в майбутньому дитина буде вимагати винагороду за будь-яку свою роботу.

Не варто заохочувати кожну дію дитини подарунком. Можна просто сказати малюкові: «Ти вже ходиш в садок, тому ти дорослий. Якщо хочеш, можемо як дорослі сходити разом в кінотеатр».

Помилка 2: впевненість, що в дитсадку дитину всьому навчать

Роблячи все за дитину, батьки роблять їй тільки гірше: коли малюк звикне, що його весь час обслуговують, він ні за що не захоче вчитися робити все сам і не буде нічому навчатися в дитячому садку.

Коли дитина буде самостійно їсти й одягатися, то перебування дитини в саду буде набагато більш приємним і комфортним.

Помилка 3: обговорення вихователя при дитині

Краще уникати обговорення вихователя при дитині, особливо якщо ви їм (вихователем) не вдоволені. Якщо дитина почує, як ви відзиваєтеся про вихователя то нізащо не стане його слухати.

У присутності дитини спілкуйтеся з вихователем чемно та ввічливо. Якщо вас щось не влаштовує в його роботі, то краще з'ясуйте все без маленького свідка.

Помилка 4: ідеалізація дитсадка

Не розказуйте дитині, що дитячий сад – це ідеальне місце. У садку дитині доведеться ділитися іграшками, самому за собою доглядати і вчиться контролювати свої емоції. Якщо ви розкажете про садок, як про рай на землі, то дитина може розчаруватися і не полюбити його з перших днів.

Роз'ясніть своїй дитині, що в садку доведеться слухати вихователів і дотримуватися загальноприйнятий порядок, дружити з іншими дітками і бути ввічливим. Мотивуйте дитину тим, що так вона швидше подорослішає.

Помилка 5: походи в садок «коли захочеш»

Нерегулярні походи в дитячий сад демонструють дитині, що ходити в нього зовсім не обов'язково, і що якщо в нього не піти то нічого поганого не станеться. Це порушує так необхідну в ранньому віці дисципліну і дитина навчиться маніпулювати вами.

Пояснюйте дитині, що ходити в садок – це її робота, на яку вона повинна так само ходити, як і мама з татом ходять на свої роботи.

Помилка 6: просити вихователя не класти дитину спати, якщо вона не хоче

Дітям у ранньому віці просто необхідний денний сон для нормального розвитку нервової системи. Денний сон покращує концентрацію дитини і є профілактикою психічних і неврологічних захворювань. Крім того, потурання дитині у відмові від обіднього сну показово порушує всю дисципліну дітей в садку.

Почніть привчати дитину до денного сну за 2-3 місяці до того, як вона почне ходити в садок. Нехай дитина заздалегідь звикне до дитсадівського розпорядку дня.

Помилка 7: неправильне прощання з дитиною

Привівши дитину в дитячий сад, не варто відразу йти. Якщо ви будете так чинити, то дитина стане не довіряти вам і буде бояться, що ви її кинули. Якщо ж ви навпаки, будете дуже довго прощатися, то вона зрозуміє, що вами можна успішно маніпулювати.

Знайдіть «золоту середину» у прощанні з дитиною. Обійміть її, і вислухайте причину, чому вона не хоче щоб ви йшли. Якщо справа в страху, що ви її кинете – поясніть, що ви ні за що так не зробите. Якщо ж у неї просто поганий настрій – розкажіть, що у всіх бувають погані дні, але зараз потрібно заспокоїтися, адже попереду буде хороший день і веселі ігри з друзями. Якщо після ваших слів дитина починає ревіти – це просто маніпуляція, сміливо йдіть, і вона швидко заспокоїться.

Помилка 8: віддати дитину в садок не в тому віці

У кожної дитини буває такий період, коли вона все хоче робити сама. Психіатри його прямо так і називають, період «Я - сам», ну або по-науковому: «прагнення до гіперсамостійності». Він настає між 2 і 3 роками.

Якщо віддати дитину в садок в цьому віці, то для неї це буде подвійний стрес. Але врахуйте, віддавати дитину безпосередньо за рік до школи не варто. Тоді дитині буде важко надолужити згаяне, що погано позначиться на її успішності в школі. Психологи рекомендують віддавати дитину в садок у віці 1,7 – 1,9 років.

Помилка 9: вважати, що своя дитина завжди краще за всіх

«Моя дитина найкраща і завжди невинна!» – така дитина неодмінно стане ізгоєм серед однолітків. Якщо ви завжди будете вважати, що ваша дитина ні в чому не винна, то це привчить її до безвідповідальності.

Навчайте дітей самим розбиратися в проблемах і конфліктах. Тільки так діти навчаться взаємодіяти в соціумі. Але повністю пускати все на самоплив теж не варто, особливо якщо у вашої дитини конфлікт зі старшими дітьми. Тоді вирішуйте проблему з іншими батьками.

Помилка 10: віддати дитину в садок відразу на повний день

Відразу віддавати дитину на повний день – далеко не найкраща ідея. Це загрожує підвищеними стресами і слабким засвоєнням набутих навичок.

Перший час залишайте дитину в садочку на півтори години. Другий день – на 2-3 години. І так далі, поки дитина повністю не адаптується до графіку. Залишаючи дитину на повний день, обов’язково попередьте її про це.