Earth 2.0: «Hello World!». NASA відкрили придатну для життя планету

Зовсім недавно NASA зібрали історичний брифінг, на якому оголосили про відкриття екзопланети-близнюка нашої Землі. Її офіційна назва — Kepler 452b, але в широких колах, вона заслужила прізвисько Земля 2.0. Планета більше Землі в 1.5 рази і в 5.5 разів важче. Рік на ній триває 384.5 земних днів, всього на 19.5 довше нашого.

kepler452b

фото: NASA

Kepler 452b знаходиться в сонячній системі, структурно дуже схожій на нашу. У старшої сестри Землі, також є аналог нашого Сонця — жовтий карлик Kepler 452. Траєкторія, по якій вона рухається навколо масивної зірки класу G2, практично ідентична траєкторії руху Землі навколо Сонця. З перших знімків планети, зроблених на міжорбітальний телескоп Kepler, очевидно, що на ній є вода у формі рідини, а значить, там можуть бути всі умови для зародження простих форм життя.

Kepler-452b

фото: NASA

Вчені NASA використовують так званий індекс подібності, для порівняння екзопланет. Для Землі він умовно дорівнює 1, а наприклад, для Марса — 0,643. У самої схожої на Землю планети, до цього відкриття, він дорівнює 0,891. За попередніми оцінками, індекс подібності Kepler 452b — 0,97.

Kepler-452b

фото: NASA

Це одне з найгучніших відкриттів NASA, за всю історію досліджень космосу, яке одного разу може послужити ключем до порятунку людства. Активність на поверхні Сонця невблаганно підвищується, а значить, через кілька мільйонів років, Земля неминуче стане непридатною для життя, і люди будуть змушені шукати новий будинок.

Відстань від нашої планети до Землі 2.0 — 1402 світлових роки, що дещо пригнічує, оскільки нинішні технології не дають нам ніяких перспектив, для такого польоту. Навіть на найсучаснішій міжпланетної станції це зайняло б більше 500 мільйонів земних років. Звучить як сюжет якогось sci-fi серіалу, але хто знає, може одного разу ми й справді її колонізуємо.